HAGEV'İ TAKİP EDİN

Eğitim Faaliyetleri

Burs Faaliyetleri

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora olmak üzere Türk ve Yabancı uyruklu öğrencilere burs verilmektedir. Vakfımız, kuruluşundan bu zamana kadar 1500 kişiye karşılıksız burs tahsis etmiş olup, gelecek yıllarda imkan dahilinde burs vermeye devam edecektir.

HAGEV Sultanbeyli Kur’an Kursu (Çocuk Evi)

Çoğunluğu yetim olan Suriyeli ve Türk çocuklarının eğitim gördüğü HAGEV Sultanbeyli Kur’an Kursu ve Çocuk Evi için gerekli bütün okul ve eğitim malzemeleri temin edilerek 2015 yılı Ramazan ayında ailelere verilen iftar yemeği ile eğitime açılmıştır. Türk, Suriyeli öğretmen ve görevlilerle çocuklara Kur-anı Kerim ve Türkçe derslerinin yanı sıra, sosyal aktivitelerle bu kıymetli evlatları topluma ve hayata kazandırma niyeti ve gayretinde olan yuvamız, meselenin insana yatırım yapmak olduğu misyonuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Bolu Gerede Habibullah Üstün Kız İmam Hatip Lisesi

Vakfımızın, eğitime destek faaliyetlerinden bir diğeri; Bolu‘ nun Gerede ilçesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi ile eğitime başlamış Habibullah Üstün Kız İ.H.L, 4 bin 650 metrekare kapalı alana sahip 15 derslikten oluşuyor. Kapalı spor salonu, çok amaçlı salonu, mescit ve atölyeleriyle geleceğin hoca hanımlarına ışık tutma gayesiyle eğitime başlamıştır.

Bolu Yeniçağa Kız Kuran Kursu

Bolu'nun Yeniçağa ilçesindeki 100 kişi kapasiteli Kız Kuran Kursu, Yüce Kitabımızı öğrenme ve bunu yaşamına geçirme arzusu taşıyan genç kızların eğitimine katkı sunmak amacı ile kurulmuştur. Kurs inşaatının %90'ı bitmiş olup, 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde eğitime açılması hedeflenmektedir.

BİZE ULAŞIN